Bişektomi

bisektomi izmir

Bişektomi, yanakta yer alan bichat yağ dokusunun alınması operasyonudur.

İzmir Manisa Bişektomi

Bişektomi yanak içerisinden yaklaşık 1 cm’e yakın küçük bir kesiyle yanakta yer alan bichat yağ dokularının alınmasıdır. Bichat yağ dokusu yanaktan uzaklaştırılmasıyla yanakta hafif çöküntü oluşturulur. Böylece jawline (çene hattı) ve malar (elmacık) kemikler birbirinden ayrılmış olur. Jawline hattı ve elmacık kemiklerinde belirginleşme, sınırların daha keskin ve dolgun hale gelmesi, yüz hatlarını daha tanımlı hale getirir. Bu da erkeklerde arzu edilen keskin hatları yakalarken ; bayanlarda yine arzu edilen ters v hattını oluşturur. Daha zayıf ve definasyonu kuvvetli bir yüz elde etmek amaçlı yapılan uygulamalardan başta gelenlerdendir.

Bişektomi kimlere yapılabilir?

Bişektomi operasyonunu ciddi sistemik hastalığa sahip olanlar haricinde her cinsiyetten, 18 yaşından büyük isteyen herkese endikasyon dahilinde yapılabilir. Bişektomi öncesinde doktorunuz sizi muayene edecek, bu işleme uygunluğunuz konusunda en doğru kararı verecektir.

Bişektomi nasıl yapılır?

Bişektomide ağız içerisinden yanak mukozasına (iç derisine) yapılan kesi ile girilen bölgede yağ dokusu bulunur ve eksize edilir. Bişektomi zararları nelerdir? Deneyimli ve alanında uzman hekimlerin yaptığı bişektomi operasyonlarında komplikasyon oranı oldukça azdır. Ancak enfeksiyon, kanama, hematom, deri altı su toplaması, anesteziye karşı vücudun tepki vermesi, ağız açıklığının kısıtlanması, tükürük bezlerinde hasar, yüz mimik siniri hasarı gözlenebilir.

Bişektomi fiyatları 2022 İzmir Manisa

Bişektomi lokal ya da genel anestezi altında yapılabileceği için bu iki prosedürde fiyat değişebilmektedir. Yapılacak olan diğer prosedürler ile fiyatın değişeceği unutulmamalıdır. Bişektomi işlemleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.